

| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8542390000 |
| Rise Time | 85 ns |
| Turn-On Delay Time | 75 ns |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Supply Voltage | 13.2 V |
| Max Output Current | 1.7 A |
| Number of Outputs | 2 |
| Length | 5 mm |
| Max Supply Current | 1.1 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Drivers | 2 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Propagation Delay | 75 ns |
| Width | 3.99 mm |
| Case/Package | SOIC |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Height | 1.5 mm |
| Fall Time | 42 ns |
| Packaging | Tube |
| Min Output Voltage | 11.97 V |
| Output Voltage | 11.97 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Nominal Supply Current | 720 µA |
| Driven Configuration | High-Side or Low-Side |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Input Type | Non-Inverting |
| Logic Voltage | 1.7 V, 2.2 V |
| Channel Type | Independent |
| Configuration | Non-Inverting |
| Type | High Side, Low Side |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$8.38186
Ext.Price$8.38186
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.38186 | $8.38186 |
| 10 | $7.16074 | $71.60740 |
| 25 | $6.69466 | $167.36650 |
| 50 | $6.25891 | $312.94550 |
| 100 | $5.85153 | $585.15300 |
